Ședință extraordinară

Consiliul Județean Timiş se convoacă în ședință extraordinară, în data de 11 decembrie 2023, ora 10:00, Sala Multifuncțională din Palatul Administrativ, cu următoarea ordine de zi:

1. Proiect de hotărâre nr. 312/07.12.2023 privind aprobarea rectificării nr. 13 a bugetului local al județului Timiș pe anul 2023.
    Inițiator: Președintele Consiliului Județean Timiș, Alin-Adrian Nica.
  2. Proiect de hotărâre nr. 313/07.12.2023 privind repartizarea sumelor defalcate din taxa pe valoarea adăugată pentru echilibrarea bugetelor locale pe anul 2023, conform Hotărârii de Guvern nr. 1183/2023.
    Inițiator: Președintele Consiliului Județean Timiș, Alin-Adrian Nica.
  3. Proiect de hotărâre nr. 314/07.12.2023 privind aprobarea depunerii de către Județul Timiș a unei Cereri de finanțare în cadrul Programului privind creșterea eficienței energetice și gestionarea inteligentă a energiei în clădirile publice pentru proiectul “Reabilitare termică a clădirii hangar (C5) cu scopul creșterii eficienței energetice”.
    Inițiator: Președintele Consiliului Județean Timiș, Alin-Adrian Nica.
  4. Proiect de hotărâre nr. 315/07.12.2023 privind aprobarea depunerii de către Județul Timiș a unei Cereri de finanțare în cadrul Programului privind creșterea eficienței energetice și gestionarea inteligentă a energiei în clădirile publice pentru proiectul „Creșterea eficienței energetice Centrul Școlar pentru Educație Incluzivă “Constantin Pufan”.
    Inițiator: Președintele Consiliului Județean Timiș, Alin-Adrian Nica.
  5. Proiect de hotărâre nr. 316/07.12.2023 privind aprobarea adoptării măsurilor necesare în cadrul proiectului „Babies across borders – connecting health services in the field of obstetrics-gynecology and neonatal care between Emergency Clinical County Hospital Pius Brînzeu Timișoara and the Pediatric Clinic of Szeged”, Acronim BABYROHU, cod ROHU-443.
    Inițiator: Președintele Consiliului Județean Timiș, Alin-Adrian Nica.
  6. Proiect de hotărâre nr. 317/07.12.2023 pentru constituirea unei comisii speciale de analiză a realizării investiției publice „Centru de colectare legume – fructe în județul Timiș – proiect pilot pe amplasamentul din comuna Tomnatic, județul Timiș”.
    Inițiatori, consilierii județeni: Danielescu Aura-Codruța, Idolu Iulian-Daniel, Iovescu Alexandru-Adrian, Sorincău Ioan, Andea Petru, Dobra Ionel-Călin, Bădina Nicu, domnul Moruș Vasile, Korman Valentin, Boldovici Laura-Carmen, Țecu Alexandra-Viviana și Caplat Alexandru.
  7. Proiect de hotărâre nr. 318/07.12.2023 pentru eliberarea din funcție a vicepreședintelui Consiliului Județean Timiș, domnul Alexandru-Constantin Proteasa.
    Inițiatori, consilierii județeni: Danielescu Aura-Codruța, Idolu Iulian-Daniel, Iovescu Alexandru-Adrian, Sorincău Ioan, Andea Petru, Dobra Ionel-Călin, Bădina Nicu, Moruș Vasile, Korman Valentin, Boldovici Laura-Carmen, Țecu Alexandra-Viviana și Caplat Alexandru.
  8. Întrebări, interpelări, informări.
Anterior Calendarul săptămânal al evenimentelor culturale în organizarea instituțiilor CJ Timiș